مزایای استفاده از دستگاه چاپ کارت

مزایای استفاده از چاپ کارت

دستگاه چاپ کارت به عنوان یک سرمایه گذاری کلیدی برای هر سازمان و یک قطعه مهم از تجهیزات اداری محسوب می‌شود. با طیف وسیعی از مدل‌ها و ویژگی‌های ارائه شده از این دستگاه‌ها، یافتن چاپگر کارت متناسب با نیاز شما می‌تواند کمی سخت باشد.

جای نگرانی نیست، زیرا ما در این راهنما شما کاربران و مشتریان گرامی را راهنمایی خواهیم کرد تا این اطمینان را بدهیم که با انتخاب صحیح و مناسب، دستگاه پرینت کارت خود را از فروشگاه آنلاین اداری آرا تهیه کنید، پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

روی چه نوع کارتی چاپ خواهید کرد؟

قبل از خرید چاپگر کارت‌های شناسایی، خوب است بدانید که چه نوع کارت‌هایی را چاپ خواهید کرد. آیا می‌خواهید شناسه عکس و کارت‌های عضویت را چاپ کنید یا کسب و کار شما از کنترل دسترسی (ورود درب) و کارت‌های مجاورتی مانند کارت‌های MIFARE و HID استفاده می‌کند؟

این نکته مهمی است، زیرا بسیاری از کارت‌های هوشمند کنترل دسترسی حاوی یک تراشه کامپیوتری کوچک هستند که به سطح لبه کارت، کمی برجستگی می‌دهد.

این بدان معناست که استفاده از دستگاهی مانند چاپگر مستقیم کارت می‌تواند بر کیفیت چاپ تأثیر بگذارد و به چاپگر آسیب برساند، بنابراین اگر روی کارت‌های کنترل دسترسی پرینت می‌کنید باید از چاپگر انتقال مجدد یا چاپگر جوهر افشان استفاده کنید.

نوع دستگاه چاپ کارتچاپگرهای کارت شناسایی با عکس خالی برای شما بهترین گزینه هستند، اگر:

 • شما نیازی به مدارک کنترل دسترسی یا ورود درب ندارید
 • شما یک طرح ساده از جمله نام، عکس، عنوان شغلی، بخش می‌خواهید
 • شما فقط به یک آرم یا تصویر قابل مشاهده نیاز دارید
 • برای شما مهم نیست که یک حاشیه سفید قابل مشاهده کوچک روی کارت وجود داشته باشد

چاپگر کارت کنترل دسترسی برای شما بهترین است اگر:

 • شما باید کارت‌های هوشمند برنامه ریزی شده برای یک سیستم کنترل دسترسی ایجاد کنید
 • شما طراحی کارت پیچیده‌تری می‌خواهید
 • شما می‌خواهید اطلاعاتی در دو طرف کارت شناسایی چاپ شود
 • شما چندین تصویر، رنگ یا لوگو می‌خواهید استفاده کنید
 • شما هیچ حاشیه سفیدی در اطراف لبه کارت نمی‌خواهید

نوع چاپگر کارت

پس از تعیین نوع کارت مورد نیاز، گام بعدی این است که تصمیم بگیرید کدام چاپگر به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می‌کند.

برای انتخاب چاپگر مناسب برای خود، مهم است که موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • این که آیا برای دسترسی به کارت‌های هوشمند کنترلی چاپ می‌کنید
 • کیفیت تصویر مورد نیاز شما
 • حجم چاپ مورد نیاز شما
 • سطح امنیت چاپگر و کارت مورد نیاز شما

انواع مختلفی از چاپگرهای کارت شناسایی موجود در بازار شامل موارد زیر است:

 • چاپگرهای مستقیم کارت
 • پرینترهای جوهرافشان

محبوب‌ترین پرینتر چاپ کارت

چاپگرهای مستقیم کارت

چاپگرهای مستقیم کارت‌ها به دلیل داشتن قیمت مناسب و سهولت استفاده، محبوب‌ترین نوع چاپگر کارت شناسایی هستند و معمولاً راه حلی برای مبتدیان یا کسانی هستند که نیاز به پرینت در حجم پایین دارند.

چاپگر کارت‌ها با دستگاه مستقیم پرینت کارت، حاشیه سفید کوچکی روی کارت‌های شناسایی چاپ شده باقی می‌گذارد، زیرا هد چاپ برای پرینت روی لبه کارت‌ها طراحی نشده است.

یک چاپگر مستقیم کارت (DTC) در نظر بگیرید، اگر:

 • به طرح‌های کارت ساده با عکس‌ها، آرم‌ها و متن‌های اولیه نیاز دارید
 • می‌خواهید هزینه مواد مصرفی مانند روبان چاپگر را به حداقل برسانید
 • نیازی به چاپ روی کارت کنترل دسترسی ندارید

چاپگرهای کارت جوهر افشان

چاپ کارت شناسایی جوهر افشان یک فناوری جدید است. به لطف استفاده از یک کارتریج ساده به جای نوار چاپگر، این دستگاه‌ها چاپ روی کارت‌های پلاستیکی را تا حد ممکن آسان می‌کند.

چاپ کارت جوهر افشانچاپ جوهر افشان بر روی کارت‌های پلاستیکی، با سرعت چاپ بالا و چاپ بیش از حد در یک دستگاه کاربرپسند، حد وسط مناسبی را بنسبت به چاپگر مستقیم کارت ارائه می‌کند.

چاپگر کارت جوهر افشان Fargo INK1000 قادر است متن و تصاویر با وضوح بالا را روی کارت‌های کنترل دسترسی نیز پرینت کند.

اگر شما:

 • می‌خواهید چاپگر شما بسیار کاربرپسند باشد
 • نیاز به چاپ بر روی کارت‌های کنترل دسترسی
 • نیاز به کیفیت تصویر با وضوح بالا
 • نیازی به واترمارک هولوگرافیک و بسیار ایمن ندارید

به چه حجمی از چاپ کارت نیاز دارید؟

دانستن تعداد تقریبی کارت‌هایی که باید چاپ کنید، چه به صورت روزانه، چه هفتگی یا سالانه، واقعاً مهم است. در اینجا نکات مهمی است که باید هنگام بررسی حجم چاپ کارت آن‌ها را در نظر بگیرید.

سرعت چاپ

تمام چاپگرهای پی وی سی شناسایی که در سایت آنلاین فروشگاه ادری آرا به فروش می‌رسد، برای سرعت چاپ دقیق در داخل کشور آزمایش شده‌اند که می‌توانید در بخش بررسی کامل صفحات تک تک محصولات چاپگر مشاهده کنید.

سرعت چاپ کارتبسته به مشخصات چاپگر، کارت‌های تمام رنگی را می‌توان بین ۱۲ تا ۳۵ ثانیه چاپ کرد. بدیهی است که چاپ با حجم بالا به سرعت چاپ بالاتری نیاز دارد تا بتواند با تقاضای پرینت مطابقت داشته باشد.

قیف‌های ورودی و خروجی

برخی از چاپگرهایی که برای خروجی کم حجم طراحی شده‌اند، با دست تغذیه می‌شوند، اما بسیاری از آن‌ها دارای قیف ورودی و خروجی هستند.

قیف‌ها دستگاه را با کارت‌های خالی تغذیه می‌کنند و در انتهای دیگر کارت‌های چاپ شده را جمع آوری می‌کنند. هرچه قیف‌های شما بزرگ‌تر باشد، می‌توانید بدون نیاز به بارگیری و خالی کردن کارت‌ها، زمان بیشتری را برای پرینت کارت انجام دهید.

بازده چاپ

بازده پرینت کارت‌ها بستگی به نوع ریبون چاپگر شما دارد. به غیر از دستگاه‌های جوهر افشان، همه چاپگرهای کارت شناسایی از روبان چاپی استفاده می‌کنند.

هرچه روبان بزرگ‌تر باشد، کمتر باید آن را تغییر دهید و در دراز مدت هزینه آن ارزان‌تر خواهد بود. اکثر ریبون‌های چاپگر بازدهی بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ کارت را دارند.

گارانتی و پشتیبانی فنی پرینتر کارت

چاپگرهای کارت شناسایی فروشگاه اداری آرا همگی با ضمانت‌های سازنده بین دو تا پنج سال عرضه می‌شوند. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق دارای سه سال پوشش هستند.

تیم پشتیبانی فنی داخلی اختصاصی اداری آرا نیز برای کمک به راه‌اندازی چاپگرتان آماده است و همه مدل‌ها با ۳۰ روز پشتیبانی تلفنی رایگان از جمله راه‌اندازی به شما مشتریان گرامی ارائه می‌شوند.

چاپگر کارت Smart ۵۱

چاپگر کارت Smart51 سرعت چاپ و کیفیت چاپ را با استفاده از فناوری تصویربرداری پیشرفته FINE افزایش داده است که منجر به چاپ کارت با کیفیت عالی می‌شود.

مزایای چاپگر کارت Smart ۵۱

کیفیت چاپ: برای یک چاپگر سطح ابتدایی، مطمئناً عملکرد خوبی دارد. تصاویری شبیه عکس، رنگ‌های پر جنب و جوش و متن دقیق روی هر کارت چاپی قابل مشاهده است.

قابلیت اطمینان: سال‌ها توسعه و نوآوری در تولید، برند چاپگر هوشمند IDP را به دلیل دوام خود که با ضمانت پنج ساله سازنده پیشرو در صنعت پشتیبانی می‌شود، شناخته شده است.

درست مانند تمام چاپگرهای کارت شناسایی که برای مشتریان خود ارسال می‌کنیم، IDP Smart 30 قبل از ارسال بررسی و آزمایش می‌شود و ما یک تیم پشتیبانی فنی اختصاصی در فروشگاه اداری آرا داریم که خوشحال می‌شوند در راه اندازی به شما کمک کنند.

سهولت استفاده: این چاپگر کاربر پسند است و کارهای روزمره را می‌توان در عرض چند دقیقه انجام داد. وضعیت فعلی چاپ، اعلان‌های نوار کم و اعلان‌های چرخه تمیز کردن، همگی کارهای آسانی هستند که می‌توان آنها را برطرف کرد.

تنظیم آسان راه اندازی آن ساده است و بر روی سریع و کارآمد کردن فرایند با در نظر گرفتن کاربر متمرکز است.

چاپگر کارت Smart ۵۱انواع کارت: IDP Smart 51 بر روی کارت‌های استاندارد CR80 از طیف وسیعی از مواد از جمله PVC، PET و کارت‌های پی وی سی کامپوزیت چاپ می‌کند.

کارت‌های CR79 نیز با این دستگاه سازگار هستند، این نوع کارت‌ها کمی کوچک‌تر از CR80 هستند.

حجم چاپ: اگر هر ماه حجم بالایی از کارت‌ها را چاپ می‌کنید، به چاپگری نیاز دارید که بتوانید به آن تکیه کنید و همچنین می‌تواند چاپ با بالاترین کیفیت ممکن را تولید کند.

بر اساس یک روز کاری استاندارد هفت ساعته، IDP Smart 51 می‌تواند حدود ۵۰۰۰ کارت تک رنگ (تک رنگ) و ۱۴۷۵ کارت تمام رنگی (YMCKO) تولید کند.

این دستگاه با سیستم عامل‌های زیر سازگار است:

 • Microsoft Windows 2000، 2003، XP، Vista، 7، 8، 10
 • Mac OS و Linux

قیمت چاپگر کارت

بسیاری از خریداران برای اولین بار می‌پرسند هزینه چاپگرهای کارت چقدر است؟ پاسخ صادقانه این است که بسته به آنچه که در چاپگر کارت شناسایی به دنبال آن هستید، می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

چاپگرهای یک طرفه برای مشاغل کوچک‌تر که تازه به چاپ کارت‌ها می‌پردازند مقرون به صرفه‌تر و مناسب هستند.

با این حال، اگر نیاز به نمایش اطلاعات بیشتر یا افزایش امنیت بصری دارید، با ارتقاء به چاپ دوطرفه یا چاپگر کارت شناسایی با ماژول‌های امنیتی بیشتر، سود بیشتری خواهید برد.

قیمت چاپگر کارتسرعت چاپ کارت، ویژگی های امنیتی، کیفیت چاپ و حجم چاپ مورد نیاز شما بر قیمت نهایی تأثیر می گذارد.

در آخر

پیدا کردن چاپگر کارت شناسایی مناسب کاملاً به نیازهای شما بستگی دارد، اما امیدواریم این راهنمای خرید به شما کمک کرده باشد.

همچنین می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اداری در ارتباط باشید که کارشناسان مجرب ما درباره نیازهای شما صحبت می‌کنند و به انتخاب و نحوه خرید دستگاه برای نیازهای فردی شما کمک می‌کنند تا بهترین چاپگر کارت را پیدا کنید.

منبع

digitalid

امتیاز
[کل: 2 میانگین: 5]
modir
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.