آشنایی با انواع پرینتر خانگی + نکات مهم خرید!

پرینتر خانگی

خرید پرینتر خانگی آن هم در میان برندهای مختلف با مدل های متفاوت، کار چندان ساده ای نیست! پیش از انتخاب بهترین مدل پرینتر خانگی باید انتظارات خود را از دستگاه مشخص کنید؛ به طور نمونه به دنبال بهترین پرینترهای خانگی برای چاپ عکس هستید و یا اینکه قیمت پرینتر خانگی نیز برایتان جزو فاکتورهای مهم خرید است.

اگر هم به دنبال تهیه بهترین پرینتر خانگی هستید بهتر است که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید، زیرا که در این مطلب شما را با انواع چاپگر خانگی آشنا می کنیم.

انواع پرینتر خانگی از نظر رنگ

در هنگام انتخاب بین پرینتر تگ رنگ و چاپگر رنگی و این نوع از ماشین های اداری، عوامل مختلفی وجود دارد که باید مد نظر داشته باشید. همانطور که از اسم آنها مشخص است با چاپگر رنگی می توانید اسناد و یا آثار هنری خود را با رنگهای مختلف چاپ کنید؛ در صورتی که با چاپگر تک رنگ محدودیت دارید. در حالت کلی پرینترهای خانگی از نظر رنگ به سه دسته پرینترهای تک رنگ، پرینترهای رنگی و پرینترهای تصعید رنگ تقسیم می شوند.

 • چاپگر تک رنگ: پرینترهای تک رنگ همان پرینترهای سیاه و سفید هستند. این مدل از پرینترها برای چاپ سندها، فایل ها و اسناد اداری مناسب می باشند. پرینترهای سیاه و سفید هزینه چاپ کمتری دارند؛ زیرا تنها از یک نوع کارتریج سیاه برای چاپ استفاده می کنند. اگر بخواهیم نگاهی به ویژگی های چاپگر تک رنگ داشته باشیم، می توانیم به سرعت چاپ بالا، دقت در چاپ متن، قابلیت چاپ دو رو و امکانات شبکه بندی اشاره کنیم. پرینترهای سیاه و سفید برای استفاده روزمره در منزل مناسب هستند.
 • پرینترهای رنگی: پرینتر رنگی می تواند فایل مورد نظر شما را با رنگ های مختلف چاپ کند. این پرینترها با کمک جوهر و یا تونرهای رنگی می توانند تصاویر و اسناد مختلف را با رنگ های متفاوت چاپ کنند.
 • پرینترهای تصعید رنگ: پرینترهای تصعید، پرینترهایی هستند که بیشتر برای چاپ عکس، تصاویر باکیفیت و … مورد استفاده قرار میگیرند. این مدل از انواع پرینترهای خانگی با داشتن جوهر و یا تونرهای رنگی می توانند تصاویر با رنگ های زنده چاپ کنند. برای اینکه بتوانند بهترین خروجی را از پرینترهای تصعید رنگ داشته باشند، از انواع کاغذها مانند کاغذ فتوگرافیک استفاده می کنند.
 • انواع پرینترهای خانگی از نظر چاپ: پیش از آنکه به تفاوت و کاربرد مختلف هر چاپگر بپردازیم، در ابتدا بهتر است مشخص کنید که چه درخواستی از چاپگر دارید. به دنبال خرید چاپگر جوهرافشان معمولی با قیمت مناسب هستید و یا دستگاه های چاپ و اسکن یکپارچخ. در ادامه انواع پرینترهای خانگی را از نظر نو چاپ به شما معرفی می کنیم تا در هنگام خرید اینترنتی چاپگر خانگی بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
 • پرینترهای لیزری: پرینتر لیزری، یکی از مدل های پرینترهای خانگی است که از تکنولوژی لیزر برای گرم کردن مواد تونر استفاده می کند؛ و این فرآیند موجب چاپ روی کاغذ می شود. بیشتر نمونه های تجاری تک رنگ هستند؛ اما پرینترهای لیزری نیز در دسترس هستند.
 • پرینترهای جوهرافشان: پرینتر جوهرافشان، یکی از انواع پرینترهای خانگی است که از جوهرهای مایع برای چاپ استفاده می کند. نحوه کارکرد پرینترهای جوهرافشان به این شکل است که جوهرهای رنگی به صورت اسپری بر روی کاغذ پراکنده می شود تا تصویر و یا متن چاپ شود.
 • پرینتر مخصوص چاپ عکس: پرینترهای جوهرافشان، برای چاپ عکس آن هم در محیط خانه مناسب است. این پرینترها می توانند تصاویر را با کیفیت بالا و رنگ های واقعی چاپ کنند. این محصول برای چاپ کردن عکس های خانگی و پروژه های خلاقانه مناسب است.
 • پرینتر سوزنی: پرینترهای سوزنی، یکی دیگر از پرینترهای خانگی است که از متد چاپ سوزنی استفاده می کند. این مدل از پرینترها، سوزن های کوچکی دارند که به صورت پشت سرهم در سر پرینتر وجود دارند و با ضربه زدن بر روی کاغذ، جوهر را به سطح کاغذ منتقل می کنند و تصویر و یا متن را تشکیل می دهند. پرینتر سوزنی بیشتر برای چاپ فرم ها، اسناد متنی سیاه و سفید در فضای خانگی مورد استفاده قرار میگیرد. از نظر سرعت چاپ و دوام بسیار مورد استقبال قرار می گیرند.
 • پرینترهای تصعیدی: پرینتر تصعیدی یا همان پرینترهای ترمال، نمونه دیگری از پرینتر خانگی است. این مدل از پرینترها از متد چاپ تصعیدی و یا حرارتی استفاده می کنند و تصویر یا متن بر روی کاغذ چاپ می شود. این دستگاه ها برای چاپ رسیدهای خرید، برچسب ها، کارتها، بلیط ها و دیگر اسناد مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پرینتر خانگی از نظر رنگ

نکات مهم خرید پرینتر خانگی

اگر پس از آشنایی با انواع پرینترهای خانگی تصمیم به خرید گرفتید؛ بد نیست نکاتی که در ادامه گفته می شود را در نظر بگیرید:

 • نیاز شما از پرینتر : در ابتدا باید مشخص کنید که پرینتر را برای چاپ مستندات متنی نیاز دارید و یا اینکه می خواهید عکس و یا تصاویر باکیفیت چاپ کنید.
 • کیفیت چاپ : باید بررسی کنید که آیا پرینتر مورد نظر شما توانایی چاپ باکیفیت و دقیق را دارد یا نه. همچنین اگر نیاز به چاپ عکس با رنگ های زیبا و جزئیات دقیق دارید باید مدل مناسب را انتخاب کنید.
 • سرعت چاپ : سرعت چاپ پرینتر را به صورت چاپ صفحه بر دقیقه محاسبه کنید. اگر نیاز به حجم بالایی از چاپ دارید، پرینتر با سرعت بالا بهتر است.
 • قابلیت های بیشتر : برخی از پرینترها مانند اسکنر، کپی، فکس و اتصال به شبکه را دارند. اگر نیازی به این امکانات ندارید، دستگاهی با قابلیت های کمتر که البته هزینه کمتری هم دارد، تهیه کنید.

نکات مهم خرید پرینتر خانگی

نتیجه گیری

پرینتر خانگی همانند دیگر دستگاه های چاپی دارای مدل های مختلفی است. انواع پرینترهای خانگی از نظر رنگ به چاپگرهای تک رنگ، پرینترهای رنگی، پرینتر تصعید رنگ تقسیم می شود؛ همچنین از نظر مدل چاپ به می توان به مدل های لیزری، جوهرافشان، مخصوص چاپ، سوزنی و تصعیدی اشاره کرد.

شما باید با توجه به نیاز و کاربرد خود، بودجه ای که در نظر دارید و قابلیت های دستگاه، مدل مورد نظر را انتخاب کنید. البته اگر قصد خرید اینترنتی پرینتر خانگی را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت دارید، می توانید از طریق وب سایت مجموعه اداری آرا مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با زدن چند کلیک سفارش خود را نهایی کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجرب فروشگاه اینترنتی اداری آرا در ارتباط باشید.

امتیاز
[کل: 0 میانگین: 0]
admin
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه