بهترین پرینترهای ارزان قیمت و مقرون به صرفه

پرینترهای ارزان قیمت در تهران

با معرفی پرینترهای ارزان قیمت و یا مقرون به صرفه موجود در فروشگاه اداری آرا در سال 2022، برای کسب و کار و بودجه خود خریدی هوشمندانه انجام دهید.

نکات مهم در انتخاب پرینترهای ارزان قیمت

پیدا کردن یک چاپگر ارزان قیمت با هزینه‌های عملیاتی کم می‌تواند مانند جستجوی سوزن در انبار کاه باشد. با وجود انواع برندهای پرینتر و قیمت‌های مختلف با انتخاب یکی از این این چاپگرها دشوار است که بدانید آیا خرید هوشمندانه‌ای انجام می‌دهید یا خیر.

فاکتورهای به همان اندازه مهم مانند هزینه‌های تعویض کارتریج و بازده صفحه، قطعه‌ای از پازل است که قبل از خرید پرینتر اغلب نادیده گرفته می‌شود و اگر در نهایت با یک دستگاه ناکارآمد مواجه شوید، ممکن است برای مدت طولانی هزینه‌های بالایی را در تعویض قطعات، کارتریج و غیره صرف کنید.

خوشبختانه با راهنمایی این مقاله همه نکاتی را که باید هنگام خرید پرینترهای ارزان قیمت در نظر بگیرید را توضیح خواهیم داد.

ابتدا فاکتورهایی که در قیمت پرینتر مؤثر هستند را بررسی خواهیم کرد سپس چند نمونه از پرینترهای ارزان قیمت را معرفی خواهیم کرد.

اگر می‌خواهید بهترین پرینترها را هم بشناسید ما در این رابطه مقاله‌ای را از قبل منتشر کرده‌ایم که برای مطالعه این مقاله می‌توانید اینجا کلیک کنید.

بدانید به چه نوع پرینترهای ارزان قیمت احتیاج دارید

نوع چاپگر و قیمت چاپگر می‌تواند کمی متفاوت باشد. با توجه به اینکه چاپگرهای مختلفی هر هفته به فروش می‌رسند و مدل‌های چاپگر جدید هر چند ماه یکبار به بازار عرضه می‌شوند، اگر به دنبال چاپگر جدیدی هستید، می‌توانید نسبت به بودجه خود آن را به راحتی تهیه کنید. قبل از شروع جستجوی خود، تصمیم بگیرید که چه ویژگی‌ها و عملکردی برای نیازهای شما منطقی است.

انتخاب بهترین پرینترهای ارزان قیمت

ابتدا باید بین چاپگر جوهر افشان یا لیزری یکی را انتخاب کنید. قیمت چاپگرهای جوهر افشان نسبت به پرینترهای لیزری ارزان قیمت هستند، اما به دلیل ظرفیت کارتریج کمتر، تعویض کارتریج در این نوع از پرینترها بیشتر است.

این نوع از چاپگرها برای کاربرانی که برای کارهای روزمره که نیاز به چاپ متن و عکس دارند، مناسب هستند که به آن‌ها پرینترهای ارزان قیمت خانگی گفته می‌شود، اما اگر زیاد چاپ می‌کنید این نوع از چاپگرها مقرون به صرفه نیستند.

پرینترهای لیزری از کارتریج‌های تونر برای تولید چاپ استفاده می‌کنند و برای کاربران پرینتر با حجم بالا مناسب هستند. در نهایت برای این قدرت چاپ بیشتر هزینه بیشتری را پرداخت خواهید کرد، اما کارتریج‌های تونر در دراز مدت به دلیل بازده صفحه بالاتر، مقرون به صرفه تر از کارتریج‌های جوهر هستند.

در مرحله بعد، باید تصمیم بگیرید که آیا به یک چاپگر چند کاره (معروف به همه کاره) نیاز دارید یا فقط به یک چاپگر ساده. یک چاپگر همه کاره که دارای گزینه‌های اسکن، کپی و فکس است، کمی گران‌تر از یک چاپگر معمولی است که فقط چاپ می‌کند، اما بسیاری از این ویژگی‌های اضافی خیلی به قیمت کل اضافه نمی‌کنند.

ویژگی‌های پیشرفته‌تر مانند سرعت چاپ سریع‌تر و چرخه کار ماهانه بالاتر قطعاً می‌تواند بر قیمت چاپگر تأثیر بگذارد و در صورت لزوم می‌توانید انتظار داشته باشید که برای آن‌ها هزینه بیشتری بپردازید.

بازده صفحات چاپ شده توسط کارتریج

بازده صفحه چقدر است؟ بازده صفحه تعداد تقریبی صفحات چاپ شده‌ای است که از یک کارتریج چاپگر خاص دریافت می‌کنید.

همه تولید کنندگان چاپگر بازده صفحه نقل قول خود را بر اساس استانداردهای ISO/IEC 24711 یکسانی قرار می‌دهند تا مصرف کنندگان بتوانند به راحتی کارایی کارتریج را در بین مارک‌های چاپگر مقایسه کنند.

هزینه کارتریج و بازده صفحه می‌تواند از چاپگری به چاپگر دیگر متفاوت باشد، بنابراین در هنگام خرید دستگاه پرینتر توجه به این موضوع بسیار مهم است.

خرید چاپگری که از کارتریج‌هایی با بازده صفحه ناکارآمد استفاده می‌کند، به معنای تعویض مکرر کارتریج و هزینه‌های عملیاتی بالاتر است.

در جستجوی پرینترهای ارزان قیمت، باید به دنبال چاپگری باشید که بازده صفحه مناسب و کارتریج با قیمت مناسبی را داشته باشد. متأسفانه، این همیشه ساده نیست. در واقع، دو کارتریج چاپگر می‌توانند بازده صفحه یکسانی را ارائه دهند اما با قیمت‌های بسیار متفاوتی به فروش می‌رسند.

اجازه دهید به عنوان مثال به کارتریج جوهر مشکی HP 64XL و کارتریج جوهر مشکی Brother LC103 نگاه کنیم. هر دو کارتریج تقریباً 600 صفحه را ارائه می‌دهند، اما در بازار جهانی HP کارتریج خود را به قیمت 37.99 دلار به فروش می‌رسد، در حالی که Brother’s تنها 16.79 دلار است.

درجات مختلف بازده صفحه و هزینه کارتریج می‌تواند منجر به یک صورت حساب چاپ بسیار متفاوت در پایان ماه بسته به چاپگری شود که با آن می‌روید. هنگام مقایسه مدل‌های چاپگر بالقوه، حتماً به هزینه‌های عملیاتی کارتریج توجه کنید.

نکته مهم: آنچه ممکن است به نظر یک معامله چاپگر عالی باشد، ممکن است در نهایت از کارتریج‌های پرینتر گران قیمت استفاده کند! فراموش نکنید که هنگام خرید یک دستگاه جدید، قیمت کارتریج و بازده صفحه را در نظر بگیرید.

ظرفیت کارتریج را در نظر بگیرید (بازده استاندارد در مقابل بازده بالا)

کارتریج‌های چاپگر در اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند.

کارتریج‌های بازده استاندارد ارزان‌ترین کارتریج‌های دسته‌ای هستند، اما کمترین تعداد صفحات را چاپ می‌کنند.

کارتریج‌های با عملکرد بالا نیز به طور منظم برای اکثر ماشین‌ها در دسترس هستند، قیمت آنها کمی بالاتر از نمونه استاندارد آنهاست، اما جوهر بسیار بیشتری را ارائه می‌دهند.

برخی از چاپگرها حتی بازدهی بالا یا اندازه XXL را برای کاربرانی که کارهای چاپی با حجم زیاد دارند ارائه می‌دهند.

تفاوت این سه نوع کارتریج در اندازه کارتریج نیست بلکه میزان جوهری است که داخل آن پر شده است. کارتریج‌های با بازده بالا معمولاً دو برابر تعداد صفحات معمولی چاپ می‌کنند که در صورت چاپ منظم، ارزش کلی بهتری دارند.

نکته مهم: اگر به طور منظم چاپ می‌کنید، می‌توانید با خرید کارتریج‌های با بازده بالا به جای کارتریج‌های استاندارد، در هزینه خود صرفه جویی کنید.

لیست پرینترهای ارزان قیمت

اکنون که می‌دانید چگونه پرینترهایی را که از کارتریج‌های ارزان استفاده می‌کنند شناسایی کنید، در اینجا لیستی از چاپگرهای مقرون به صرفه و ارزان قیمت را مشاهده می‌کنید.

پرینتر لیزری اچ پی مدل Neverstop Laser 1000A

پرینترهای ارزان قیمت لیزری اچ پی مدل Neverstop Laser 1000A
پرینترهای ارزان قیمت لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M304a

پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M304a

پرینتر لکسمارک مدل E260d

پرینترهای ارزان قیمت لکسمارک مدل E260d
امتیاز
[کل: 2 میانگین: 5]
modir
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.