تمام نکاتی که باید در مورد کره زمین دکوری بدانید

آشنایی با کره زمین دکوری

شاید شما هم به دنبال ابزاری هستید که به کودکان خودتان دنیای اطرافشان، علی‌الخصوص اطلاعاتی در مورد کره زمین را به آن‌ها بیاموزید، بهترین راه تهیه یک کره زمین دکوری است.

کره جغرافیای تزیینی برای درک بهتر و کسب اطلاعات بیشتر کوکان و حتی بزرگسالان از کره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، بسیار مناسب است.

کره جغرافیای دکوری چندین سال است که مورد استفاده مردم قرار گرفته است و تا به امروز نیز بسیار مفید و جالب هستند. از کره زمین لوکس نیز به عنوان دیزاین خانه و کاربرد آن‌ها در مدارس و دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر شما هم به دنبال خرید کره زمین دکوری هستید، پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید که در انتخاب انواع مدل کره جغرافیای دکوری بهتر راهنمایی‌تان کنیم.

نکات مهم در انتخاب و خرید کره زمین دکوری

در حالی که بیشتر کره جغرافیای تزیینی به شکل زمین هستند، یعنی زمین را در سه بعد نشان می‌دهند، برخی از این کره‌ها به شکل نقشه آسمان هستند که به آن‌ها کره جغرافیای ستارگان و فلک گفته می‌شود.

یک کره تزیینی با نقش آسمانی، ستارگان، صور فلکی و دیگر اجرام آسمانی را نشان می‌دهد. کره‌های دکوری آسمانی اغلب به عنوان قطعات تزئینی استفاده می‌شوند.

نکات مهم در خرید کره زمین دکوریاگرچه برخی از مردم کره‌های تزیینی آسمانی را صرفاً تزئینی می‌دانند، اما می‌توانند برای یادگیری در مورد نجوم نیز از آن‌ها استفاده کنند.

رنگ و بافت کره جغرافیای دکوری

بسیاری از کره دکوری زمین از رنگ‌های مختلف برای تعیین مرزهای بین کشورها استفاده می‌کنند. برخی دیگر از کره جغرافیای دکوری هر قاره را با یک رنگ نشان می‌دهند.

برخی نیز ظاهری تک رنگ یا سایه زنی به سبک قدیمی روی سطح دارند که ظاهری شیک به آن می‌افزاید و به آن‌ها کره زمین لوکس گفته می‌شود.

ویژگی‌های توپوگرافی نیز در برخی از کره‌ها موجود است. آن‌ها از یک سطح برجسته استفاده می‌کنند که می‌توانید با نوک انگشتان خود احساس کنید تا برخی از رشته کوه‌های جهان را نشان می‌دهد.

اندازه کره جغرافیای دکوری

اکثر کره‌های تزیینی بین ۱۲ تا ۱۵ اینچ قطر دارند که به عنوان کره زمین دکوری بزرگ محسوب می‌شوند. برخی از مدل‌های کره دکوری آموزشی کمی کوچک‌تر هستند و اندازه آن‌ها در حدود ۱۱ اینچ است.

از طرف دیگر کره زمین دکوری بزرگ دارای گوی‌های کف بسیار بزرگ‌تر هستند و می‌توانند به عنوان یک مرکز تزئینی در دفتر یا اتاق نشیمن عمل کنند.

اندازه کره زمین دکوریاندازه استاندارد برای یک کره رومیزی قطر ۱۲ اینچ است و کره زمین تزیینی استاندارد دارای قطر ۱۶ اینچ است. این ابعاد معمولاً در اکثر خانه‌ها و ادارات مناسب هستند.

اگر به دنبال تزئین لابی، کتابخانه یا فضای اداری یا منزل بزرگ‌تر هستید، ممکن است بخواهید به دنبال یک قطر ۲۰ اینچ یا بزرگ‌تر باشید. این نکته مهم است که هر چه کره بزرگ‌تر باشد، اطلاعات بیشتری در آن وجود دارد.

ویژگی‌های کره زمین دکوری

چراغ‌های داخلی

برخی از کره جغرافیای دکوری، عمدتاً مدل‌های آموزشی، از داخل روشن می‌شوند، یعنی داخل کره چراغ وجود دارد. این ویژگی در کره تزیینی برای آموزش کودکان مفید است، زیرا تجربه کاوش در یک جهان را جالب‌تر و تعاملی‌تر می‌کند.

کره زمین دکوری چراغ داربرخی از کره‌های جغرافیای چراغ دار نیز دارای یک نور “نقطه دقیق” داخلی هستند که می‌تواند در سراسر کره زمین حرکت کند تا مکان‌های خاصی را برجسته کند.

ابزارهای آموزشی

بعض از کره زمین تزیینی شامل یک قلم هستند که می‌توان از آن برای لمس نقاط مختلف کره زمین استفاده کرد. سپس کره (یا قلم) به صورت شنیداری اطلاعات مربوط به آن مکان خاص را به اشتراک می‌گذارد.

این یک روش عالی برای هیجان زده کردن کودکان کوچک‌تر در مورد جغرافیا است و اکثراً به عنوان ابزارهایی آموزشی به کار برده می‌شوند.

اهمیت کره زمین دکوری در ابزارهای آموزشیتعدادی از کره زمین دکوری بزرگ شامل یک ذره بین هستند. این ویژگی برای یافتن نقاط خاص در کره زمین مفید است، زیرا ممکن است برای کسانی که احتیاج به ذره بین دارند نیز این مشکل حل شود.

همچنین برای ساختن بازی‌های جغرافیایی برای بازی با فرزندانتان مفید است.

هدف از خرید کره زمین دکوری

درک کاربرد مورد نظر شما برای جهان نیز ضروری است. همانطور که قبلاً گفته شد درک این نکته ضروری است که معمولاً هر چه کره زمین تزیینی بزرگ‌تر باشد، اطلاعات بیشتری در آن وجود دارد.

اگر هدف اصلی شما آموزش و یادگیری جامع کره زمین است، باید به اندازه‌های کره‌هایی با قطر ۱۲ اینچ یا بزرگ‌تر پایبند باشید. کره‌های کوچک‌تر جهان اطلاعات کمتری ارائه خواهند کرد.

قیمت کره زمین دکوری

قیمت کره جغرافیای دکوری برحسب این که با چه جنسی ساخته شده است و این که دارای چه ویژگی‌هایی است، متغیر است.

همچنین نوع آن مانند کره زمین لوکس و کره جغرافیای دکوری بزرگ، می‌تواند در قیمت کره جغرافیای دکوری تأثیر بگذارد.

قیمت کره زمین دکوریبرای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و قیمت کره زمین دکوری به وب سایت فروشگاه اداری آرا مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید.

پرسش‌های متداول درباره خرید کره زمین دکوری

یک کره زمین چقدر باید دوام بیاورد؟

پاسخ این سؤال این است که طول عمر یک کره هم به موادی که از آن ساخته شده و هم به مراقبتی که از آن استفاده می‌شود، مربوط می‌شود.

به عنوان یک قاعده کلی، بیشتر کره‌ها باید به اندازه کافی دوام داشته باشند تا حداقل چند سال مورد استفاده قرار بگیرند، اگرچه تغییرات سیاسی ممکن است به خاطر دقت جغرافیایی لازم باشد هر چند سال یک بار یک کره جدید تهیه کنید.

آیا کره جغرافیای دکوری کاربردهای متفاوتی نسبت به نقشه‌های مسطح دارند؟

بله، آن‌ها دارای کاربردهای متفاوتی هستند. بیشتر نقشه‌ها به طور خاص برای برنامه ریزی مسیرهای بین دو نقطه استفاده می‌شوند. از سوی دیگر، کره زمین دکوری برای دید «تصویر بزرگ‌تر» از جهان استفاده می‌شوند.

نتیجه گیری

امیدواریم که این نکات را در راهنمای خرید کره زمین تزیینی، کره زمین لوکس و غیره به یاد داشته باشید تا برای شما در تصمیم خرید کره زمین دکوری مؤثر باشد.

امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را در این زمینه به دست آورده باشید، اگر هنوز سؤالی دارید، می‌توانید آن‌ها را در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

منابع

ultimateglobes

chicagotribune

امتیاز
[کل: 2 میانگین: 5]
امیرحسین مهرابی جم
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *