کاربرد و مزایای ماژیک هایلایت

کاربرد و مزایای ماژیک هایلایت

در این مقاله می‌خواهیم با شما در رابطه با مزایای ماژیک هایلایت صحبت کنیم. همچنین در ادامه به موضوع انواع ماژیک‌های هایلایت و قیمت ماژیک هایلایت نیز خواهیم پرداخت. ابتدا بیایید به معرفی ماژیک هایلایت بپردازیم.

هایلایتر یا همان ماژیک هایلایت نوعی از قلم نمدی با جوهر مبتنی بر آب است که برای علامت گذاری متن استفاده می‌شود. از رنگ‌های شفاف استفاده می‌کند که بدون اینکه متن را مبهم کند، برجسته‌تر می‌شود.

برای دانش‌آموزانی که از ماژیک‌های هایلایت برای علامت‌گذاری بخش‌های مهم متن برای یادگیری آسان‌تر استفاده می‌کنند، بسیار محبوب است.

یکی از فروشگاه‌های معتبر در کشور و در زمینه فروش انواع ماژیک و لوازم اداری فروشگاه آنلاین اداری آرا است که شما کاربران و دانش‌آموزان گرامی به راحتی می‌توانید محصولات خود را به صورت آنلاین و یا حضوری تهیه کنید.

مزایای ماژیک هایلایت

قلم هایلایتر نه تنها به شما در برجسته کردن متن کمک می‌کند، بلکه مزایای دیگری نیز دارد؛ بنابراین قبل از معرفی انواع ماژیک هایلایتر، باید مزایای استفاده از آن‌ها را بدانید. بیایید ابتدا مزایای ماژیک هایلایت را بررسی کنیم.

صرفه جویی در زمان

یکی از مزایای ماژیک هایلایت صرفه جویی در زمان است. به عنوان یک دانش‌آموز، زمان برای شما بسیار مهم است.

فهمیدن اینکه چگونه از ماژیک هایلایت به نفع خود استفاده کنید و در زمان فوق‌العاده‌ای که می‌توانید برای فعالیت‌های دیگر استفاده کنید، در زمان صرفه جویی خواهید کرد.

به همین دلیل است که قلم هایلایت یکی از ابزارهای عالی نه تنها برای دانش‌آموزان بلکه برای هر کسی است که از خواندن لذت می‌برد.

مزایای ماژیک هایلایت در صرفه جویی در زمانبا ماژیک علامت‌گذار، می‌توانید آموزنده‌ترین قسمت‌های یک متن طولانی را استخراج کنید.

پس از برجسته شدن یک متن، می‌دانید چه بخشی از کتاب اطلاعات مورد نیاز خود را دارد که به شما امکان می‌دهد دقیقاً از جایی که آخرین بار آن را مطالعه کرده‌اید، ادامه دهید.

طبیعتاً این قلم‌ها بیش از یک هدف را دنبال می‌کنند. انتخاب چندین رنگ از ماژیک هایلایت مختلف برای پیگیری نقل‌قول‌ها و جملات آموزنده مفید است، به شرطی که از هر ماژیک هایلایت هوشمندانه استفاده کنید.

کافی است چند مرتبه از ماژیک‌ها استفاده کنید و به سرعت متوجه خواهید شد که مزایای ماژیک هایلات بسیار زیاد است و چقدر می‌توانند کارآمد باشند.

تعیین کردن مهم‌ترین قسمت‌ها

اغلب کتاب‌ها کلمات زیادی دارند که اگر دقیق‌تر به آن‌ها نگاه کنید واقعاً معنایی ندارند. اگر عمیق نگاه کنید، ممکن است متوجه شوید که آنچه شما نیاز دارید در یک جمله در یک پاراگراف بیش از پنج خط است.

در این صورت ماژیک هایلایت با کیفیت خوب به شما کمک می‌کند تا چیزهای غیرضروری را کنار بگذارید و به شما امکان می‌دهد روی آنچه که واقعاً برای اهداف شما مهم است، تمرکز کنید.

به همین دلیل است که ماژیک هایلایت ارزشمندی برای دانش‌آموزان و خوانندگان کتاب است که این یکی دیگر از مزایای ماژیک هایلایت است.

مزایای ماژیک هایلایت در علامت گذاری متنیکی از مزایای ماژیک هایلایت تنوع این محصول است. شما می‌توانید اندازه و رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید، زیرا هنگام برجسته کردن و خواندن متن بعد از آن احساس راحتی خواهید کرد.

با استفاده از این ماژیک علامت زن، دیگر بهانه‌ای برای از دست دادن ضروری‌ترین بخش‌های یک متن وجود ندارد. تا زمانی که آن را به درستی انجام دهید، برجسته کردن نکات مهم تجربه خواندن شما را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد.

افزایش کیفیت یادداشت‌ها

ممکن است زمانی فرا برسد که در مورد هدف هایلایترها اشتباه قضاوت کنیم. گاهی اوقات، به عنوان دانش‌آموز، فکر می‌کنیم که برجسته کردن متن بهتر و قابل دسترس تر از یادداشت برداری است.

با این حال، این به دور از واقعیت است. در هر صورت، دانش‌آموزان باید از هر دو روش یادگیری به طور کلی استفاده کنند.

شما می‌توانید از قلم هایلایتر برای نمایش مهم‌ترین بیت‌های هر پاراگراف استفاده کنید و سپس از آن اطلاعات برای یادداشت برداری خود استفاده کنید. با انجام این کار، پردازش و درک بهتری از اطلاعاتی که به تازگی خوانده‌اید، به دست می‌آورید.

استفاده از ماژیک علامت‌گذار برای یادداشت برداری خود واقعاً تفاوت زیادی در مهارت‌های یادگیری شما ایجاد می‌کند. به هر حال، هر کس فرایند فکری متفاوتی دارد.

آنچه ممکن است برای کسی اطلاعات مهم باشد ممکن است برای شما ضروری نباشد. یکی دیگر از مزایای ماژیک هایلایت این است که به ما امکان می‌دهد با ریتم خود مطالعه کنیم.

ماندگاری در ذهن

آیا قصد دارید در آینده‌ محتوایی را ارائه‌ دهید؟ قرار گرفتن در کانون توجه نیاز به آمادگی زیادی دارد تا از زمان تعیین شده خود بهترین استفاده را ببریم، زیرا سعی می‌کنیم مخاطب را مجذوب خود کنیم.

از آنجایی که باید اطلاعات زیادی را برای آن لحظات خاص به خاطر بسپارید، داشتن کلمات کلیدی خاص به شما کمک می‌کند تا اطلاعات ضروری در مورد موضوع مورد نظر را به خاطر بسپارید.

این نه تنها برای ارائه، بلکه برای آمادگی آزمون شما نیز صادق است. با نشانگر برجسته، ابزارهایی برای انتخاب کلمات خاص در یک متن خواهید داشت تا به شما کمک کند مطالب را سریع‌تر به خاطر بسپارید و یادداشت برداری کنید.

مزایای ماژیک هایلایت در ماندگاری متن در ذهن

نه تنها این، بلکه دقیقاً این کلماتی که قبلاً در هنگام آماده سازی برجسته شده‌اند، شما را در مسیر درست در طول ارائه یا امتحان خود نگه می‌دارند.

انواع ماژیک هایلایت

همان‌طور که از مزایای ماژیک هایلایت اطلاعاتی را کسب کردید، حال می‌خواهیم شما را با چند نوع و برند ماژیک‌های هایلایتر آشنا کنیم.

ماژیک هایلایت مایع

ماژیک‌های هایلایتر مایع را با آب یا مخلوط آب و گلیسیرین مخلوط می‌کنند. این ماژیک‌ها به دلیل عدم وجود مواد شیمیایی بی بو هستند که باعث می‌شود برای استفاده کردن کودکان ایمن باشند.

ماهیت بدون اسید جوهر موجود در ماژیک هایلایت مایع آن‌ها را برای خوشنویسی و دیگر انواع آثار هنری ایده آل می‌کند. جوهر این ماژیک‌ها مات، ضد آب و به سرعت خشک می‌شوند.

با این حال، خشک شدن آن‌ها در مقایسه با سایر ماژیک‌های هایلایت بیشتر طول می‌کشد و اشباع شدن کاغذ شما با لایه‌های زیاد می‌تواند به کاغذ آسیب برساند.

البته زمان خشک شدن این ماژیک‌ها متفاوت است به عنوان مثال جوهر این ماژیک‌ها ۳ تا ۳۰ ثانیه و یا حتی بیشتر زمان می‌برد.

ماژیک‌های ژله‌ای

همان‌طور که از نامش پیداست در این نوع از ماژیک‌ها به جای جوهر از ژله استفاده شده است. مزایای ماژیک هایلایت ژله‌ای این است به علت داشتن ژله هرگز خشک نخواهند شد.

مزایای ماژیک هایلایت ژله اینوک این ماژیک‌ها نرم و ژله‌ای است و اندازه آن تقریباً ۹ میلی متر است. مزایای دیگر ماژیک هایلایت ژله‌ای این است که لکه‌ای که پشت صفحه ایجاد می‌کند، بسیار کم است.

مدادهای هایلایت

این نوع از مدادهای هایلایتر برای علامت گذاری در کتاب‌ها و صفحاتی که نباید لکه‌ای ایجاد شود، مرد استفاده قرار می‌گیرد. این ع از مداد برای نشانه گذاری خطوط ریز مناسب است.

مزایای مداد هایلایتر ماندگاری و کیفیت بالای آن است. پهنای نوک آن‌ها نیز به حدود ۵٫۵ میلی متر می‌رسد.

قیمت ماژیک هایلایت

ماژیک‌های هایلایت بر اساس تنوع و نوع کارایی قیمت مختلفی را دارند. امروزه در بازار محبوب‌ترین و بهترین ماژیک هایلایت حدوداً از ۵۳ هزار تومان تا ۶۴ هزارتو متن هستند.

بهترین و محبوب‌ترین برندهای ماژیک هایلایت نیز فابر کاستل، مستر، استدلر هستند. همچنین برای این که اطلاعات مناسبی در رابطه با کارایی و بند ماژیک هایلایت و اطلاع از قیمت ماژیک‌های هایلایت می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

در صورت نیاز مشاوره بیشتر نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب فروشگاه اداری آرا در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید که از ماژیک هایلایت خود به درستی استفاده کنید تا کارایی بیشتری را داشته باشد. امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را در رابطه با ماژیک هایلایتر و مزایای ماژیک هایلایت کسب کرده باشید.

دیدگاه و سؤالات خود را با ما در میان بگذارید.

منابع

thecuriouslycreative

choosemarker

امتیاز
[کل: 1 میانگین: 5]
modir
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.