مقایسه چاپگرهای کانن، اچ پی و اپسون کدام یک بهترین گزینه در سال 2022 است؟

مقایسه پرینترهای اچ پی، کانن و اپسون

وقتی صحبت از چاپگرها می‌شود، سه برند اصلی به ذهن می‌رسد: اچ پی، کانن و اپسون. هر سه برند از نقاط قوت و ضعف خود را دارند، بنابراین بستگی به این دارد که شما در چاپگر به دنبال چه چیزی هستید و چه مواردی را در چاپگرهای اچ پی، کانن و اپسون مقایسه می‌کنید که کدام یک برای شما مناسب است.

در این مقاله از فروشگاه لوازم اداری آرا، از نظر کیفیت چاپ، ویژگی‌ها و قیمت با هم مقایسه می‌کند تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

مقایسه چاپگرهای کانن، اچ پی و اپسون

قبل از شروع مقایسه چاپگرهای اچ پی، کانن و اپسون، ضروری است در مورد نوع چاپگری که برای کسب و کار یا خانه خود نیاز دارید صحبت کنیم.

حتی اگر ارتباطات الکترونیکی در حال حاضر امری عادی است، چاپگر جزء ضروری هر دفتری باقی می‌ماند. همیشه می‌توانید از اسناد چاپی هر زمان که به آنها نیاز داشتید استفاده کنید.

انتخاب یک چاپگر چالش برانگیز است. مدل‌های زیادی در بازار وجود دارد، در نتیجه ویژگی‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

همه چاپگرها ارزش توجه ندارند. تنها تعداد معدودی از تولیدکنندگان چاپگر، از جمله Epson and Brother ، HP، Canon چاپگرهایی بادوام، با کیفیت، قابل اعتماد و بادوام تولید می‌کنند.

اگر نمی‌خواهید پول نقدی که به سختی به دست آورده‌اید هدر برود، این چاپگرها بهترین هستند. به همین دلیل است که ما فقط سه تولید کننده برتر چاپگرهای اچ پی، کانن و اپسون را در مقایسه خود گنجانده‌ایم.

تفاوت چاپگرهای اچ پی، کانن و اپسوندر طول سال‌ها، ما هزاران چاپگر را آزمایش و بررسی کرده‌ایم. ما می‌توانیم بر اساس تجربه دست اول خود با چاپگرها، نتایج روشنی بگیریم. برخی از چاپگرها در کیفیت متن و عکس، سرعت چاپ، هزینه جوهر و سرعت چاپ بهتر از بقیه عمل می‌کنند.

این واقعیتی است که همه می‌دانند. ما دانش، تجربه و مشاهدات خود را برای یافتن بهترین مارک چاپگر ترکیب کرده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر و بررسی تک‌تک چاپگرها، راهنمای ما را در مورد بهترین چاپگرهای Canon برای خانه ببینید.

تولیدکنندگان چاپگر همگی دارای ویژگی‌ها و کیفیت‌های منحصر به فرد چاپگرهای خود از جمله کیفیت چاپ، اسکن و کپی هستند.

چاپگرهایی که همه کاره هستند چیزهای زیادی را وعده می‌دهند. پیدا کردن یک چاپگر چند منظوره که تمام نیازهای شما را برآورده می‌کند، می‌تواند چالش برانگیز باشد.

شما لازم نیست نگران باشید. این یک نمای کلی از عملکرد برندهای برتر چاپگر مانند Canon، HP و Epson در مورد کارهای مختلف چاپ است.

مقایسه کیفیت چاپ متن چاپگرهای کانن، اچ پی و اپسون

چاپگرهای کانن قادر به چاپ عکس و اسناد هستند. همه چیز به آنچه برای چاپ نیاز دارید و مدل و نوع چاپگر بستگی دارد. این یک نمونه است.

چاپگرهای جوهرافشان آن را برش نمی‌دهند اگر به متنی کاملاً تیز نیاز دارید. با این حال، پرینترهای لیزری بهتر از چاپگرهای جوهرافشان هستند.

جدیدترین چاپگرهای جوهرافشان، متن را بسیار عالی و تقریباً به وضوح چاپگرهای لیزری چاپ می‌کنند. Canon PIXMA MG3620، Canon PIXMA TS6020 و Canon PIXMA MG3620 مدل‌های پیشرفته‌ای هستند که متن واضح چاپ می‌کنند.

اسناد متنی با کیفیت بالا و واضح نیز با اکثر چاپگرهای HP امکان‌پذیر است. چاپگرهای اپسون ناامید کننده هستند زیرا از نظر کیفیت چاپ از HP و Canon عقب هستند.

مقایسه کیفیت چاپ متن چاپگرهای کانن، اچ پی و اپسونEpson WF-2760 استثنایی است که متن واضحی را ارائه می‌دهد و قول می‌دهد سریع‌تر از رقبای اصلی خود چاپ کند.

پیدا کردن یک چاپگر دورو که هر دو طرف کاغذ را چاپ می‌کند می‌تواند چالش برانگیز باشد. یافتن چاپگری که بتواند چاپ دورو و یک طرفه را انجام دهد بسیار مهم است.

Epson Workforce WF6590 چاپ‌های واضح و واضحی را روی کاغذهای یک طرفه و دو طرفه تولید کرد. Canon TS6020 در حالت دورو، متن را سبک‌تر چاپ می‌کند.

کیفیت چاپ PDF

برای اسناد PDF، کیفیت متن و گرافیک نیز می‌تواند در مقایسه چاپگرهای اچ پی، کانن و اپسون متفاوت باشد. چاپگر Canon TS6020 زیباترین و واضح‌ترین حروف پی دی اف را نسبت به هر چاپگر دیگری چاپ می‌کند.

هر دو Epson و HP به طور مداوم متن‌های واضح و زیبا را در PDF چاپ می‌کنند. Epson Expression XP-640 لبه‌های مبهم‌تری را حتی روی کاغذهای مات ارائه کرد.

وقتی نوبت به چاپ گرافیک PDF می‌رسد، چاپگر HP عالی است. مدل‌های HP Officejet 4650 و HP Envy 5540 اشباع رنگ و جزئیات خیره‌کننده‌ای را چاپ می‌کنند.

Epson XP-420 همچنین کار بسیار خوبی در حفظ انتقال میانی انجام داد. متأسفانه Canon MG3620 باعث ایجاد سایه‌های بسیار تیره هنگام چاپ گرافیک شد.

پرینترهای جوهرافشان کانن بالاترین کیفیت چاپ را دارند. چاپگرهای Canon TS6020 چاپ‌های عالی را با سرعت 9.9 صفحه در ساعت تولید می‌کنند.

HP Envy 5540 دارای چاپ سریع تنها 8.9 برگ در دقیقه است، اما به دلیل چاپ متن استثنایی آن قابل ذکر است.

مقایسه سرعت چاپ چاپگرهای کانن، اچ پی و اپسون

هنگام چاپ اسناد متنی هیچ تفاوت و مقایسه سرعتی بین چاپگرهای اچ پی، کانن و اپسون وجود ندارد. هر چاپگر می‌تواند متن را با سرعت 7.7 تا 8.6 برگ در دقیقه و 79 صفحه در دقیقه چاپ کند.

مقایسه سرعت چاپ چاپگرهای کانن، اچ پی و اپسونCanon TS6020 سریع‌ترین چاپگر Canon بود که 9.8 برگ در دقیقه چاپ می‌کرد. HP Officejet 4650 (9.5 ppm) و WF-2760 (9.9 ppm) سریع‌ترین مدل‌های اپسون و HP بودند.

چاپ گرافیکی تحت تأثیر سرعت کمی کندتر قرار گرفت. میانگین نرخ Canon (2.8 ppm) کندتر از Epson (3.1 ppm) بود، در حالی که HP فقط 2.1 ppm را مدیریت کرد.

سرعت چاپ گرافیکی HP Envy 5540 نصف سریع‌ترین چاپگر اپسون، XP640 (5.1 صفحه در دقیقه) بود. نتایج مشابهی نیز توسط Canon PIXMA TS6020 به دست آمد که گرافیک را با سرعت 3.1 صفحه در دقیقه چاپ می‌کند.

حالت چاپ عکس براق نیز با Canon TS6020 سریع‌ترین حالت بود. به طور دقیق، می‌تواند عکسی با اندازه دوم را تنها در 2 دقیقه و 54 ثانیه چاپ کند.

HP Envy 5540 یک تصویر را در 2 دقیقه و 12 ثانیه تولید کرد. این تقریباً 20 ثانیه سریع‌تر از Canon TS-6020 است. Epson XP-640 کندترین بود و تقریباً 2 دقیقه و 33 ثانیه طول کشید.

Canon بار دیگر برنده سرعت چاپ، به خصوص گرافیک و عکس‌های براق با کیفیت بالا است. Canon TS6020 سریع‌ترین چاپگر برای چاپ تصاویر و گرافیک است.

مقایسه قیمت جوهر چاپگرهای کانن، اچ پی و اپسون

هزینه جوهر در طول زمان بر اساس میزان چاپ شما تعیین می‌شود. اگرچه چاپگرهای همه کاره قیمت اولیه پایینی دارند، اما همیشه مقرون به صرفه نیستند. به ویژه مدل‌های مقرون به صرفه، هزینه‌های جوهر بالایی دارند و تمام «پس‌انداز» شما را به سرعت تبخیر می‌کنند.

مقایسه قیمت جوهر چاپگرهای کانن، اچ پی و اپسوناگرچه کارتریج‌ها و مخازن جوهر ارزان هستند، اما هزینه‌ها در طول زمان انباشته می‌شوند. کارتریج مقدماتی اپسون دارای هزینه چاپ در هر صفحه 6.9 ثانیه است که کمترین هزینه در صنعت است.

در مقایسه کم‌ترین هزینه جوهر بین چاپگرهای اچ پی، کانن و اپسون، Canon با رنگ‌های درخشان برنده می‌شود. Canon TS6020 از کمترین جوهر استفاده می‌کند، اگرچه Epson XP-640 نیز بسیار خوب است.

نتیجه گیری

کدام یک را باید انتخاب کنید؟

انتخاب و مقایسه یک چاپگر از بین چاپگرهای اچ پی، کانن و اپسون می‌تواند کار دلهره‌آوری باشد، اما لزومی ندارد.

هر محصول مزایا و معایب خود را دارد. امیدواریم این مقایسه بتواند به شما کمک کند تا مناسب‌ترین دستگاه را پرینتر فروشی برای نیاز خود تهیه کنید، برای دریافت راهنمایی بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

امتیاز
[کل: 0 میانگین: 0]
امیرحسین مهرابی جم
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.