پرینتر اچ پی بخرم یا کانن، کدام بهتر است؟

تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن

پرینترهای HP و Canon در میان دو بازیگر اصلی در زمینه چاپگرها هستند. آنها برترین برندهایی هستند که توسط مصرف کنندگان به رسمیت شناخته شده‌اند، اما تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن در چیست؟

تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن

چه به دنبال یک چاپگر جوهرافشان یا لیزری باشید، خرید و انتخاب بین چاپگرهای Canon یا HP در مراکز پرینتر فروشی می‌تواند یک کار چالش برانگیز باشد، زیرا هر دو نوع پرینتر را ارائه می‌دهند.

اگرچه چاپگرهای کانن ثابت شده است که سرعت و کیفیت چاپ فوق‌العاده‌ای دارد، اما در مقایسه با پرینترهای اچ پی چگونه است؟

اگر شما هم همین سؤال را می‌پرسید، این مقاله از اداری آرا به عنوان یکی از فروشگاه لوازم اداری در کشور، برای شما مفید خواهد بود. در این مقاله قصد داریم پرینترهای Canon و HP را بر اساس چند جنبه از جمله سرعت و کیفیت، قیمت جوهر و کار با کاغذ مقایسه کنیم.

اجازه دهید با مقایسه و تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن شروع کنیم!

  • کیفیت
  • سرعت
  • قیمت جوهر
  • جابه‌جایی کاغذ

تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن در چاپ

چاپ متن

صرف نظر از نام تجاری، پرینترهای لیزری همیشه در مقایسه با چاپگرهای جوهرافشان در زمینه چاپ متن، کارهای بهتری انجام می‌دهند.

با این حال، چاپگرهای جوهرافشان اخیر (مانند Canon PIXMA TS6020 ) می‌توانند اسناد متنی را چاپ کنند که با چاپگرهای لیزری قابل مقایسه هستند. اکثر چاپگرهای اچ پی همچنین می‌توانند چاپ متنی واضح تولید کنند.

تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن در چاپچاپ‌های PDF

پرینتر مدل TS6020 با برند کانن بهترین گزینه برای چاپ‌های پی‌دی‌اف واضح و براق است، اگرچه HP می‌تواند متن‌های پی‌دی‌اف واضح را نیز به طور مداوم چاپ کند. وقتی صحبت از گرافیک به میان می‌آید، پرینترهای اچ پی بهتر از کانن هستند.

چاپ عکس براق

همه پرینترهای کانن و اچ پی می‌توانند عکس‌های براق فوق‌العاده‌ای تولید کنند، اما چاپگرهای کانن در مقایسه با چاپگرهای HP گرم‌تر، عکس‌های طبیعی تری تولید می‌کنند. در این مورد، Canon هنگام چاپ عکس‌های براق استثنایی و طبیعی ترجیح بیشتری دارد.

کپی و اسکن

اگر اغلب کپی و اسکن می‌کنید، چاپگرهای HP (مانند Envy 5540 ) بهترین گزینه شما خواهند بود. آنها انتقال‌های دقیق و بدون درز را ایجاد می‌کنند که در کاغذهای ساده بیشتر مشهود است.

در مقابل، چاپگرهای کانن کپی‌های خشن‌تری تولید می‌کنند. اگرچه مدل TS6020 کانن می‌تواند پرینت‌هایی با ظاهر طبیعی تولید کند، اما نمی‌تواند کپی‌های دقیقی از مناطق تیره‌تر تولید کند. با این حال، وقتی صحبت از کیفیت و سرعت به میان می‌آید، کانن چاپگرهای اچ پی را شکست می‌دهد.

تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن در سرعت چاپ

اجازه دهید اکنون به سراغ سرعت چاپ و کپی و همچنین اسکن پرینترهای کانن و اچ پی برویم.

سرعت چاپ

چاپگرهای کانن می‌توانند چاپ‌های شگفت انگیزی را با سرعت بالا تا 10 صفحه در دقیقه تولید کنند در حالی که چاپگرهای HP فقط می‌توانند تا 9 صفحه در دقیقه چاپ کنند.

تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن در سرعت چاپبرای چاپ‌های گرافیکی، کانن همچنان با میانگین 2.8 صفحه در دقیقه برنده می‌شود، در حالی که HP فقط می‌تواند به 2.1 صفحه در دقیقه برسد. بار دیگر، Canon در زمینه چاپ سریع متن، عکس و گرافیک برنده است.

قیمت جوهر

وقتی نوبت به هزینه‌ها می‌رسد تفاوت قیمت جوهر در پرینترهای اچی پی و کانن به این شکل است که مدل‌های ارزان‌تر (مانند چاپگرهای همه‌کاره Canon و چاپگرهای HP همه در یک ) همیشه مقرون‌به‌صرفه نیستند، زیرا می‌توانند در دراز مدت جوهر زیادی مصرف کنند.

تفاوت قیمت جوهر در پرینترهای اچ پی و کاننچاپگرهای Canon کمترین هزینه‌های کلی را در مورد استفاده از جوهر ارائه می‌دهد. با انتخاب طرح‌های اشتراک جوهر می‌توانید هزینه‌های کارتریج جوهر خود را تا حد زیادی کاهش دهید. می‌توانید از شرکتی که چاپگر خود را از آن خریده‌اید بپرسید که آیا این طرح‌ها را ارائه می‌دهند.

تفاوت پرینترهای اچ پی و کانن در جابه‌جایی کاغذ

آخرین عاملی که قصد داریم در مورد آن بحث کنیم، کار با کاغذ است که سازگاری، کارایی و صافی چاپگر را در جابه‌جایی کاغذ از سینی بارگذاری تا چاپ نهایی توصیف می‌کند.

پرینترهای کانن در مقایسه با HP با تعمیرات و گیر کردن کاغذ کمتر، کاغذ را بهتر مدیریت می‌کند، اما اگر می‌خواهید روی کاغذهای دو طرفه چاپ کنید، چاپگر HP بهترین انتخاب خواهد بود.

نتیجه گیری

اگرچه کانن و اچ پی هر دو در صنعت چاپ محبوب هستند، کانن همانطور که در تفاوت هایی که بیان کردیم، مشاهده کردید از همه جنبه‌ها از HP پیشی می‌گیرد.

با این حال، چاپگرهای HP در مقایسه با پرینترهای کانن ارزان‌تر هستند، اما تصمیم خرید خود را فقط بر اساس قیمت نمی‌دانند.

چاپگر شما برای چند سال “شریک” شما خواهد بود، بنابراین باید عاقلانه انتخاب کنید، در نتیجه برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب فروشگاه اینترنتی اداری آرا در ارتباط باشید.

امتیاز
[کل: 1 میانگین: 1]
امیرحسین مهرابی جم
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.