اصول و نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان

اصول و نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان

نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان

پرینتر جوهرافشان از بهترین پرینترهای موجود در بازار است که هم برای مصارف خانگی و هم مصارف اداری بسیار کاربرد دارد که به همین علت باید به مراقبت و نگهداری از آن توجه کرد تا بتوانید به مدت طولانی از این پرینترها استفاده کنید که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان می‌پردازیم.

تمیز کردن هد چاپگر

یکی از نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان تمیز کردن هد این پرینتر است. چون هد این دستگاه از مهم‌ترین قسمت‌های دستگاه است و به نوشتن، پاشیدن و قرار دادن جوهر بر روی کاغذ کمک می‌کند.

تمیز کردن هد چاپگراز عملکرد و کارایی هد باید مطمئن باشید و در فواصل مرتب آن را تمیز کنید که برای تمیز کردن هد این پرینترها می‌توانید از محلول‌های موجود در بازار استفاده کنید.

کابل برق مناسب

در نگه داری پرینترهای جوهرافشان باید از کابل برق مناسب استفاده کرد و هر کابلی را به پرینتر خود متصل نکنید و کابل برقی که متعلق به خود پرینتر است را استفاده کنید و از چرخاندن و پیچاندن کابل برق خودداری کنید؛ چون باعث قطعی کابل می‌شود.

کارتریج پرینتر جوهرافشان را به موقع تعویض کنید

یکی دیگر از موارد مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان این است که قبل از اینکه کارتریج خشک شود باید آن را تعویض کنید که هنگام عوض کردن کارتریج باید قسمت پایین آن را لمس نکنید و با استفاده از دفترچه راهنمای چاپگر کارتریج دستگاه را تعویض کنید تا مشکلی دستگاه شما نداشته باشد.

کارتریج پرینتر جوهرافشان را به موقع تعویض کنیدزمانی که از پرینتر استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید

یکی دیگر از راه‌های مراقبت و نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان این است که هر زمان که با دستگاه کار نمی‌کنید آن را خاموش کنید تا از تولید گرما در دستگاه جلوگیری شود و کارتریج خشک نشود.

با خاموش کردن دستگاه از فرسودگی اجزا و قطعات آن جلوگیری می‌کنید پس بهتر است زمانی که کار شما با پرینتر تمام می‌شود آن را خاموش کنید که به همین منظور شما می‌توانید با کارشناسان شرکت اداری آرا به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید و کارشناسان شرکت اداری آرا آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز هستند.

نوار تثبیت کننده را روغن کاری کنید

یکی دیگر از راه‌ها و نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان این است که نوار تثبیت کننده را روغن کاری کنید؛ چون این نوار در هنگام چاپ در طول صفحه حرکت می‌کند و برای حرکت سریع آن باید روغن کاری شود و از روغنی شدن سایر قطعات جلوگیری کنید و تا زمانی که دستگاه کاملاً صاف حرکت کند و عملکرد آن خوب باشد باید به روغن کاری ادامه دهید.

نوار تثبیت کننده را روغن کاری کنیدگرد و غبار را از روی پرینتر بگیرید

اگر گرد و غبار بر روی پرینتر جمع شود در زمان چاپ یک سری رگه‌ها روی صفحه ایجاد می‌شود که بهترین کار این است که هر چند وقت یک بار با جاروبرقی و دستمال گرد و غبار را پاک کنید.

به طور مرتب از پرینتر استفاده کنید

در صورتی که به طور مرتب از پرینتر جوهرافشان استفاده کنید جوهر آن خشک نمی‌شود و جوهر دائماً استفاده می‌شود که شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت این چاپگرها با فروشگاه آنلاین اداری آرا که به عنوان مرکز پرینتر فروشی در شهر تهران است، ارتباط برقرار کنید و با نحوه کار این دستگاه‌ها آشنا شوید.

برای مراقبت از چاپگر جوهرافشان از کاغذ مناسب استفاده کنید

یکی دیگر از موارد و نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان انتخاب کاغذ مناسب و استاندارد است که این کاغذها باید با چاپگر شما سازگار باشند و از کاغذهای نامرغوب برای پرینتر خود ممانعت کنید چون کاغذ نامناسب باعث خرابی دستگاه چاپگر شما می‌شود.

برای مراقبت از چاپگر جوهرافشان از کاغذ مناسب استفاده کنیدخرید دستگاه پرینتر جوهرافشان

پرینتر جوهرافشان یکی از بهترین ماشین های اداری موجود در بازار است و از نظر قیمت هم بسیار مقرون به صرفه است و به علت کارایی و عملکرد بالای این دستگاه طرفداران بسیاری دارد که به همین منظور شما می‌توانید به سایت شرکت اداری آرا مراجعه و نحوه خرید این پرینترها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله نکات مهم در نگه داری پرینترهای جوهرافشان را بیان کردیم که این پرینترها برای اینکه کارایی و عملکرد بالایی داشته باشند باید به صورت دوره‌ای آنها را تمیز و مراقبت کرد که به همین منظور شما می‌توانید با فروشگاه آنلاین اداری آرا در تماس باشید و از نحوه سفارش این دستگاه‌ها اطلاع حاصل کنید.

امتیاز
[کل: 0 میانگین: 0]
امیرحسین مهرابی جم
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.