زمان تعویض کارتریج پرینترها

زمان تعویض کارتریج پرینترها

هنگامی که جوهر کارتریج تمام می‌شود پیامی برای کاربر مبنی بر اینکه جوهر کارتریج تمام شده است و زمان تعویض آن است ارسال می‌شود که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی زمان تعویض کارتریج پرینترها می‌پردازیم.

کارتریج پرینتر

در مورد موضوع زمان تعویض کارتریج پرینترها باید گفت که این نوع از ماشین های اداری دارای قطعات بسیار مهم و حساس مانند کارتریج هستند که کارتریج پرینتر جوهرافشان دارای جوهر و کارتریج پرینتر لیزری دارای تونر هستند.

جوهر این پرینترها به رنگ آبی، قرمز، سیاه و سفید است که اگر آسیبی به کارتریج برسد باعث خرابی دستگاه و عملکرد بد دستگاه می‌شود که معمولاً این کارتریج‌ها قابل تعمیر نیستند و فقط باید تعویض شوند که تعویض کارتریج توسط مراکز تعمیرات چاپگر انجام می‌شود.

کارتریج پرینتر جوهرافشان

در مصارف خانگی از این چاپگرها کمتر استفاده می‌شود و معمولاً زمان تعویض کارتریج پرینترها یا شارژ آنها حدود چند هفته طول می‌کشد؛ ولی در مصارف اداری چند ساعت بعد یا باید کارتریج را تعویض یا شارژ کرد. کارتریج پرینتر جوهرافشان دارای دو قسمت هد و جوهر است که با پاشیدن قطرات ریز جوهر روی صفحه توسط هد تصاویر سیاه و سفید و رنگی می‌شود.

زمان تعویض کارتریج پرینترهای جوهرافشاندر چاپگرهای حرفه‌ای از چندین رنگ استفاده می‌کنند که باعث وضوح و کیفیت بهتر تصاویر می‌شود که در گذشته این رنگ‌های کارتریج در چاپگرهای جوهرافشان متصل به دستگاه بود در حالی که امروزه این رنگ‌ها به صورت جدا در چاپگرها قرار می‌گیرند.

کارتریج پرینتر لیزری

این کارتریج به دو قسمت تونر و درام تقسیم می‌شود که در بعضی از چاپگرها این دو بخش در یک قسمت کارتریج قرار دارند و در بعضی مواقع در دو کارتریج به صورت جداگانه قرار می‌گیرند که در صورت خرابی نیاز به تعمیر دارند.

زمان مناسب تعویض کارتریج

زمان تعویض کارتریج پرینترها توسط پیغام‌های که دستگاه به کاربر می‌دهد، مشخص می‌شود که کاربران باید یا کارتریج نو بخرند و یا کارتریج خود را شارژ کنند.

زمان مناسب تعویض کارتریج پرینترهااگر خطاهای دستگاه و مشکلات در پرینتر شما زیاد بود باید حتماً کارتریج را تعویض کرد. اگر مشکلاتی در کارتریج نباشد و فقط پرینت کم رنگ شده باشد می‌توانید جوهر آن را شارژ کنید و توصیه می‌شود که با آپدیت کردن فریمور دستگاه از تعویض آن خودداری کنید که به همین منظور شما می‌توانید با کارشناسان شرکت اداری آرا به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید.

کارتریج پرینتر را شارژ کنیم بهتر است یا تعویض کنیم؟

زمان تعویض کارتریج پرینترها بستگی به عملکرد دستگاه شما دارد؛ یعنی اینکه برای مصارف اداری که به طور مداوم از این پرینترها استفاده می‌کنند مصرف کارتریج برای آنها بسیار مهم است و با استفاده از این راهکارها برای کم شدن مصرف جوهر شما می‌توانید هزینه‌های کارتریج را کم کنید.

کارتریج پرینتر را شارژ کنیم بهتر است یا تعویض کنیم؟بعد از اینکه چاپ کم رنگ می‌شود باید دستگاه را چک کنید و ببینید جوهر یا تونر داخل دستگاه وجود دارد یا خیر که اگر مخزن کارتریج پر باشد باید با یک متخصص مشاوره کنید؛ ولی اگر زمان تعویض یا شارژ آن رسیده باشد دیگر نیازی به تعویض کارتریج نیست و فقط می‌توانید آن را شارژ کنید. در مصارف خانگی هم به علت اینکه کمتر از دستگاه استفاده می‌شود بهتر است که جوهر آن را شارژ کنید.

آیا شارژ کردن کارتریج پرینتر بهتر است؟

در زمان تعویض کارتریج پرینترها می‌توان از روش شارژ کردن هم استفاده کرد که با شارژ کردن مقدار قابل توجهی در هزینه‌های چاپ صرفه جویی می‌شود و باید تمام قطعات را باز کرد و تمام تونرها و جوهرهای داخل مخزن را خارج و با دستمال آنها را باید تمیز کرد و دوباره مخزن را پر از جوهر کنید که به همین منظور شما می‌توانید به سایت شرکت اداری آرا مراجعه و نحوه شارژ کارتریج دستگاه پرینتر را مشاهده نمایید.

آیا شارژ کردن کارتریج پرینتر بهتر است؟سخن پایانی

زمان تعویض کارتریج پرینترها را نباید به تعویق انداخت؛ چون اگر به صورت طولانی مدت از کارتریج خود استفاده نکنید جوهر آن خشک می‌شود و حتی شارژ کردن آن هم نتیجه‌ای ندارد.

پس بهتر است میزان استفاده از دستگاه خود را در مورد شارژ کارتریج دقت کنید که به همین منظور شما می‌توانید با فروشگاه آنلاین اداری آرا در تماس باشید و از نحوه سفارش کارتریج دستگاه پرینتر اطلاع حاصل کنید، همچنین برای شارژ مجدد چاپگر خود می‌توانید به پرینتر فروشی اداری آرا مراجعه کنید.

امتیاز
[کل: 0 میانگین: 0]
امیرحسین مهرابی جم
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.