5 نوع از مشکلات پرینتر لیزری و رفع آن ها

5 مشکلات پرینتر لیزری

پرینترهای لیزری هیچ تفاوتی با سایر دستگاه‌ها و ماشین های اداری ندارند. با وجود استفاده دقیق و نگهداری از پرینتر لیزری، ممکن است دارای مشکلات نیز باشند.

در این مقاله رایج‌ترین مشکلات پرینترهای لیزری را توضیح داده‌ایم.

5 مشکلات در پرینتر لیزری

در حالی که توصیه ما معمولاً هدف است، همیشه یک حرکت هوشمندانه برای بررسی مضاعف است. کتابچه راهنمای کاربر را بشکنید یا به وب سایت سازنده مراجعه کنید تا مراحل دقیق مربوط به مدل و مدل خاص چاپگر لیزری خود را مشاهده کنید.

کارشناسان فروشگاه اینترنتی اداری آرا بیشتر توصیه می‌کنند با استفاده از دفترچه راهنمای پرینترهای لیزری، از این نوع ماشین های اداری استفاده کنید، تا در آخر دچار مشکل نشوید، همچنین فروشگاه اداری آرا به عنوان یکی از بهترین مراکز پرینتر فروشی نیز می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

در زیر 5 مشکلات پرینتر لیزری را نام برده‌ایم و برای رفع آن‌ها نیز راه‌حل‌هایی را معرفی کرده‌ایم که می‌تواند برای شما مفید باشد.

تونر لکه دار است یا به صفحه نمی‌چسبد

اگر تونر چاپگر شما به کاغذ نمی‌چسبد، این معمولاً به خاطر مجموعه فیوزر قدیمی یا این که کارتریج تونر معیوب است.

قبل از اینکه برای تعویض کارتریج تونر خود عجله کنید، ابتدا آن را بردارید و با احتیاط آن را از پهلو به پهلو تکان دهید. (تکان سختی نیست.) آن را دوباره داخل چاپگر قرار دهید. آیا این مشکل را حل می‌کند؟

اگر این مشکل حل نشد، قدم بعدی عاقلانه نصب تونر تازه است. پس از تعویض کارتریج تونر، چاپگر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

مشکلات چسبیدن کاغذ در پرینتر لیزری

این یکی از مشکلات رایج پرینتر لیزری است. علل اولیه شامل کثیفی، گرد و غبار، غلتک‌های فرسوده یا وزن نادرست کاغذ است. اساسی‌ترین راه برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ، تمیز کردن منظم چاپگر است.

مشکلات چسبیدن کاغذ در پرینتر لیزریهمچنین در صورت نیاز قطعات را تعویض کنید. در نهایت وزن کاغذی که چاپگر شما برای آن رتبه بندی شده است را بررسی کنید.

کیفیت چاپ ضعیف

این نوع از مشکلات پرینتر لیزری به دلیل کم بودن تونر، تنظیمات چگالی چاپ یا برخی خطاهای دیگر در تنظیمات چاپگر است. مطمئن شوید که چاپگر شما روی حالت ذخیره جوهر یا «پیش‌نویس» تنظیم نشده است.

این مراحل ممکن است واضح به نظر برسند، اما به طور جدی بررسی کنید که واقعاً کار چاپ را به چاپگر مناسب ارسال کرده‌اید.

شما ممکن است ده‌ها سند را در بخش بعدی یا در برخی از چاپگرهای مجازی یا نرم افزارهای تصویربرداری اسناد چاپ کنید اگر مشکل این بود، تنظیمات چاپگر خود را روی دسکتاپ بررسی کنید تا مطمئن شوید که چاپگر اصلی شما به عنوان پیش فرض تنظیم شده است.

سپس، بررسی کنید که به اندازه کافی (و نوع صحیح) کاغذ در سینی وجود داشته باشد. در حالی که در حال انجام آن هستید، دوباره بررسی کنید که چاپگرتان روشن باشد.

مشکلات کیفیت چاپ ضعیف در پرینتر لیزریممکن است شخصی به طور تصادفی آن را خاموش کرده باشد، در غیر این صورت با راه اندازی مجدد مشکل را رفع کنید. اگر کار نکرد، کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

در نهایت، چند دقیقه قبل از روشن کردن آن، چاپگر خود را خاموش کنید. تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از مشکلات رایج پرینتر لیزری را می‌توان با راه اندازی مجدد حل کرد.

مشکلات فونت اشتباه در پرینتر لیزری

اگر سند شما فونت متفاوتی با فونتی که قالب‌بندی کرده‌اید نشان می‌دهد، مشکل می‌تواند به سادگی یک خطای ارتباطی باشد. ابتدا برگردید و دوباره چاپ کنید. اگر فونت نادرست دوباره چاپ شد، وقت آن است که عمیق‌تر بگردید.

بعد، بررسی کنید که به روزترین درایورها نصب شده باشند. در نهایت، اطمینان حاصل کنید که نرم افزار روی کامپیوتر و چاپگر با فونت‌های انتخاب شده سازگار است.

کم بودن تونر کارتریج

این پیام‌های هشدار و خطاها در دستگاه پرینتر لیزری قابل اعتماد نیستند. حتی پس از نصب یک کارتریج تونر جدید، بسیاری از چاپگرها همچنان چشمک می‌زنند تا نشان دهند که باید تونر را تعویض کنید.

مشکلات کم بودن تونر در پرینتر لیزریهمیشه احتمال کمی وجود دارد که خود کارتریج آسیب دیده یا معیوب شود، اما در اکثر سناریوها، فقط تنظیم مجدد چاپگر شما باید به راحتی این وضعیت آزار دهنده را برطرف کند که این موضوع بیکی از مشکلات پرینتر لیزری است. دستورالعمل‌های بازنشانی مدل چاپگر خاص خود را جستجو کنید و دنبال کنید.

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله گفته شد 5 مورد از مشکلات مهم در پرینتر لیزری را مورد بررسی قرار دادیم تا اگر با این مشکل‌ها برخوردید به راحتی آن‌ها را رفع کنید.

همچنین شما مشتریان و کاربران گرامی می‌توانید با متخصصان فروشگاه اینترنتی اداری آرا در ارتباط باشید.

امتیاز
[کل: 0 میانگین: 0]
امیرحسین مهرابی جم
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.