معایب پرینترهای جوهرافشان

معایب پرینترهای جوهرافشان

پرینترهای جوهرافشان جزو بهترین دستگاه های چاپگر و ماشین های اداری هستند و کمتر خراب می‌شوند ولی معایب بسیاری هم دارند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی معایب پرینترهای جوهرافشان می‌پردازیم.

اصلی ترین معایب پرینترهای جوهرافشان

سرعت پرینتر

یکی از معایب پرینترهای جوهرافشان میزان سرعت آنها است که این چاپگرها سرعت بسیار کمی دارند و در یک زمان کوتاه نمی‌توانند مقدار زیادی پرینت بگیرند و سرعت چاپ در هر دقیقه با واحد ppm سنجیده می‌شود که حدود ۱۵ برگ چاپ می‌کند که این مقدار در مقایسه با چاپ لیزری بسیار کم است.

کیفیت چاپ در پرینترهای جوهرافشان

یکی دیگر از معایب پرینترهای جوهرافشان پایین بودن کیفیت چاپ است که یک سری خطوط سفید افقی روی چاپ نشان دهنده این مسئله است که مربوط به چاپگر و نازل‌های آن است.

کیفیت چاپ در پرینترهای جوهرافشاناین خطوط در اثر بسته شدن سر نازل‌ها و پخش جوهر توسط آنها است که برای حل این مشکل باید هد پرینتر را تمیز کرد که هم به صورت نرم افزار و هم به صورت دستی می‌توان با آب و الکل هد را تمیز کرد.

گیر کردن کاغذ در پرینتر

از مهم‌ترین معایب پرینترهای جوهرافشان گیر کردن کاغذ در پرینتر است که کاغذ در غلتک‌ها گیر می‌کند و یا تعداد زیادی همزمان کاغذ بیرون می‌آید که یا ورق‌های کاغذ درست در پرینتر و سینی کاغذ قرار نگرفته است و یا کاغذها بی کیفیت هستند و به سختی از هم جدا می‌شوند که باید از خرید این گونه کاغذها جلوگیری کرد تا به دستگاه آسیب نزند که به همین منظور شما می‌توانید با کارشناسان شرکت اداری آرا به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و مشاوره و راهنمایی بگیرید.

جوهر پس دادن کارتریج

کارتریج هم مانند دیگر دستگاه‌ها قابلیت شارژ شدن دارد که چون آسیب به دستگاه می‌زند آن را پیشنهاد نمی‌دهیم که معمولاً از سوزن و سرنگ برای تزریق کارتریج استفاده می‌شود و نباید این رنگ و جوهر به درون پرینتر نشتی کند چون باعث رنگ پس دادن می‌شود که شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت دستگاه‌های پرینتر شما می‌توانید با شرکت اداری آرا ارتباط برقرار کنید.

معایب جوهر پس دادن کارتریج پرینترهای جوهرافشاننصفه پرینت گرفتن

از معایب پرینترهای جوهرافشان نصفه پرینت گرفتن است که ممکن است سطح کارتریج از میزان استاندارد کم‌تر باشد که قبل از هر کاری ابتدا گزارش گیری را بررسی کنید که در هر مدل گزارش گیری متفاوت است. اگر میزان کارتریج کم باشد آن را باید تعویض کرد؛ ولی اگر مشکل از کارتریج نباشد باید درایو را بررسی کرد.

خشک شدن کارتریج جوهرافشان

زمانی که کارتریج پرینتر را خریداری می‌کنید باید از آن در مدت کوتاهی استفاده کنید؛ چون خشک می‌شود و به همین علت است که سفید یا تار بودن بعضی از مدارک برای چاپ به دلیل خشک شدن کارتریج است که بهتر است بعد از خرید دستگاه از یک پرینتر فروشی آن را استفاده کنید.

علت خط انداختن چاپگر جوهرافشان

یکی دیگر از معایب پرینترهای جوهرافشان خط انداختن روی مدارک و اسناد است که باید به سراغ هد دستگاه رفت؛ چون ممکن است هد تراز نباشد و باعث خط افتادن روی مدارک شود که در این موقع هد را باید تمیز کرد و با یک دستمال لطیف و خشک تمام قطعات دستگاه را می‌توان تمیز کرد که دیگر مشکلی پیش نیاید.

معایب خط انداختن پرینترهای جوهرافشانعلت سایه انداختن چاپگر

اکثر چاپگرها به رایانه متصل می‌شوند که نصب غلط درایور و یا آپدیت نکردن آن ممکن است مانع از ارتباط چاپ با رایانه شود که باعث افتادن سایه و خطوط روی مدارک شود که معمولاً با آپدیت کردن این مشکل حل می‌شود که به همین منظور شما می‌توانید به سایت اداری آرا مراجعه و نحوه خرید پرینتر جوهرافشان را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

معایب پرینترهای جوهرافشان را بررسی کردیم و برای چاپ با تعداد بالا این پرینترها مناسب نیست؛ ولی برای چاپ عکس گزینه بسیار مناسبی است و به علت سبکی وزن و کوچکی بیشترین کاربرد را در مصارف خانگی دارد و قیمت آن نسبت به عملکرد و کارایی بالا بسیار مقرون به صرفه است و قابلیت چاپ بر روی انواع کاغذ را دارد که این از مزایای این چاپگرها است.

به همین منظور شما می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی اداری آرا در ارتباط باشید و از نحوه سفارش و قیمت پرینتر جوهرافشان اطلاع حاصل کنید.

امتیاز
[کل: 0 میانگین: 0]
امیرحسین مهرابی جم
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.