نحوه شارژ کارتریج HP 201 A

نحوه شارژ کارتریج HP 201 A

توجه: توصیه کارشناسان اداری آرا، لطفاً قبل از شروع شارژ کارتریج HP 201 A پیشنهاد می‌کنیم هنگام کار با پودر تونر همیشه از دستکش و ماسک گرد و غبار استفاده کنید.

آموزش شارژ کارتریج HP 201 A

کارتریج تونر اصلی HP Color Laserjet Pro M 252، M 270 و M 277، کارتریج های HP 201 A و HP 201X هستند. برای استفاده مجدد از کارتریج خالی خود، باید سوراخی در کارتریج ایجاد کنید، تونر باقیمانده را بردارید، کارتریج را با تونر جدید پر کنید و تراشه قدیمی را جایگزین کنید.

در این آموزش ما شما را با اطلاعات دقیق و به صورت گام به گام در طول فرایند نحوه شارژ کارتریج HP 201 A راهنمایی می‌کنیم.

کارتریج‌های تونر Hp 201 A هیچ دهانه پر کردن مجدد قابل دسترسی ندارند و جداسازی آن بسیار پیچیده است؛ بنابراین توصیه می‌کنیم از ابزار سوراخ سازی مناسب در کارتریج استفاده کنید.

امکان ایجاد سوراخ با لحیم کاری استاندارد نیز وجود دارد. اگر از موقعیت نشان داده شده در تصویر زیر استفاده می‌کنید، شارژ کردن کارتریج HP 201 A آسان‌تر است.

دهانه پر کردن مجدد تونر کارتریج باید 17 میلی متر قطر داشته باشد تا با قیف بطری به راحتی در دهانه سوراخ کارتریج قرار بگیرد. سعی کنید سوراخ را جدا کنید تا نوار بتواند کارتریج را به درستی ببندد. اجتناب از تراشه‌های پلاستیکی در داخل کارتریج بسیار مهم است.

آنها به راحتی می‌توانند به قطعات چاپگر شما آسیب برسانند. با توجه به اینکه به کل چاپگر شما آسیب می‌رساند، توصیه اکید داریم که دهانه پر کردن در کارتریج را مجدداً سوراخ نکنید. پس از ایجاد دهانه، می‌توانید کیسه تونر را در داخل کارتریج مشاهده کنید.

آموزش شارژ کارتریج HP 201 A

ابتدا دهانه شارژ مجدد روی کارتریج HP 201 A خود ایجاد کنیداز بین بردن تونر باقیمانده Hp 201 A

حتماً قبل از پر کردن کارتریج لیزر رنگی اچ پی 201a سری کامل تونر قبلی را باید تخلیه کنید، در غیر این صورت این کار در ترکیب با تونر جدید، می‌تواند باعث انباشتگی شود که منجر به نتایج بد چاپ توسط پرینتر می‌شود یا حتی می‌تواند به چاپگر آسیب برساند.

بنابراین قبل از پر کردن مجدد کارتریج، تونر باقیمانده باید برداشته شود. کارشناسان ما در فروشگاه اداری آرا از یک جاروبرقی مخصوص تونر برای حذف ضایعات تونر استفاده می‌کنند، اما امکان استفاده از جاروبرقی معمولی خانگی وجود ندارد.

از بین بردن تونر باقیمانده Hp 201 A در زمان شارژ کردنشارژ مجدد کارتریج HP 201 A با پودر تونر جایگزین جدید

چگونه می‌توان پودر تونر را وارد کارتریج کرد؟

به سادگی بطری تونر مهر و موم شده را برای مدتی تکان دهید. می‌بینید که تونر با هوای داخل بطری مخلوط می‌شود و مایعی مانند پایه ایجاد می‌کند.

ریختن مخلوط تونر از طریق قیف در کارتریج HP 201 A بسیار ساده‌تر است. برای جلوگیری از نشتی، کارتریج را روی قیف فشار دهید و همزمان شروع به چرخاندن آنها کنید. به این ترتیب می‌توانید جریان تونر را بدون ریختن به داخل کارتریج مشاهده کنید.

نحوه تخلیه ضایعات تونر کارتریج‌های HP 201 A Color Laserjet Pro

اکثر پودر تونر در طول فرایند چاپ مصرف می‌شود. تونر که روی کاغذ منتقل نشده است از درام عکس پاک می‌شود و در محفظه زباله در سمت پایین این کارتریج ذخیره می‌شود.

توصیه می‌شود هنگام جدا کردن تونر باقیمانده کیسه تونر را نیز خالی کنید. روش کار همانند فرایند پر کردن مجدد کارتریج HP 201 A است، این که یک سوراخ ایجاد کنید، تونر زباله را بردارید و سوراخ را با نوار چسب ببندید.

نحوه تخلیه ضایعات تونر کارتریج HP 201 A و شارژ مجدد آنتعویض تراشه تونر کارتریج HP Color LaserJet Pro M252, M 270, M 277

سطح تونر پرینترهای HP Color LaserJet Pro M252, M 270, M 277 توسط تراشه کارتریج کنترل می‌شود. تراشه کارتریج HP 201 A به سادگی صفحات در حال چاپ را شمارش می‌کند و میزان مصرف پودر تونر را تخمین می‌زند.

هنگامی که تراشه “خالی” شد، باید جایگزین شود تا کارتریج پر شده به عنوان یک کارتریج کامل جدید توسط چاپگر شروع به کار کردن کند. یک دماغه پلاستیکی کوچک در جلوی اسلاید ریل، تراشه را در موقعیت خود نگه می‌دارد.

می‌توانید قسمت پلاستیکی را با گیره جدا کنید یا با احتیاط آن را جدا کنید. تراشه از ریل نگهدارنده خارج می‌شود و قابل تعویض است. موقعیت تراشه و جهتی که مخاطبین رو به رو هستند را به خاطر بسپارید.

برای جلوگیری از آسیب دیدن تراشه کارتریج، از طریق تخلیه استاتیک قسمت‌های تماس تراشه را لمس نکنید. تراشه را با زدن یک قطره چسب داغ در جلوی آن یا با قرار دادن نوار چسب دو طرفه در زیر تراشه در جای خود نگه دارید.

نحوه شارژ کردن و تعویض تراشه تونر کارتریج HP 201 Aدستورالعمل‌های ایمنی برای شارژ کردن کارتریج HP 201 A

پر کردن مجدد تونر و پودر تونر در صورت عدم استفاده دقیق ممکن است باعث مشکلات سلامتی جدی شود. توصیه می‌کنیم هنگام پر کردن کارتریج‌های تونر همیشه از ماسک‌های فیلتر دار و مخصوص این کار استفاده کنید.

علاوه بر این، پودر تونر و تونر پرکننده مجدد می‌توانند با یک مخلوط اکسیژن مناسب بسیار قابل اشتعال باشند.

لطفاً همچنین توجه داشته باشید که هنگام شارژ کارتریج HP 201 A به هیچ وجه نباید درام فوتو هادی را لمس کنید یا آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. این می‌تواند منجر به صدمه رسیدن به دستگاه چاپگر شما و همچنین چاپ بی کیفیت اسناد شود.

امتیاز
[کل: 0 میانگین: 0]
امیرحسین مهرابی جم
قیمت روز محصولات فروشگاه اداری آرا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.